Przerywam blogową ciszę radosną wiadomością. 😉 Opowiadanie Potwór mojego autorstwa otrzymało Nagrodę Główną w tegorocznej edycji konkursu „Krajobrazy Słowa”. Cieszę się tym bardziej, że to nagroda specjalna. Tekst rywalizował z ponad trzystoma utworami.Z chęcią opublikuję zwycięskie opowiadanie po tym, jak odbiorę nagrodę (udział w gali finałowej jest warunkiem jej otrzymania). Może uda się to nawet wcześniej – muszę poczytać, czy zezwala na to regulamin.

Potwór to bardzo prosta historia (może nawet za prosta jak na piętnaście stron tekstu) o dorosłej kobiecie, która po latach wspomina pewne wydarzenie z dzieciństwa. Jako 13-latka spędzała wakacje na prowincji, w zdobywającym popularność gospodarstwie agroturystycznym, zwanym przez gości ,,dworkiem szlacheckim”. W wolnych chwilach obserwowała jedyny obiekt wydający się skazą w wizerunku idealnego miasteczka: stary hangar, rzekomo zamieszkany przez potwora. Przez wyizolowanie dziewczynka zaczęła czuć ze stworzeniem dziwną więź, a nawet się z nim identyfikować. Kiedy włamała się do pomieszczenia, dokonała odkrycia, przez które zaczęła kwestionować rzeczywistość wokoło.

Chociaż opis może wskazywać, że odbiorca ma do czynienia z kryminałem bądź nawet horrorem, to najbliżej mu chyba do realizmu magicznego (?). Jako ciekawostkę dodam, że jego pierwsza wersja powstała, kiedy uczęszczałam do gimnazjum, przeszło 8 lat temu.

Wysłałam opowiadanie na konkurs bez większych nadziei na wygraną. Nawet nie sprawdziłam wyników na stronie internetowej, jedynie wczoraj skrzynkę pocztową. Ten sukces zbiega się dla mnie z innym małym osiągnięciem, którego zdobycie absorbowało mnie przez ostatnie pół miesiąca – zaliczeniem sesji zimowej drugiego roku. Jestem na półmetku ukończenia studiów licencjackich.

Kiedy pisałam Potwora, myślałam, że warto było nad nim pracować – nawet jeżeli byłabym jedyną osobą, której się on podoba. Tym bardziej jest mi miło, że tekst został doceniony. Mam nadzieję, że chociaż niektórym z Was przypadnie do gustu. Dam znać, kiedy będzie dostępny do poczytania. 🙂

EDIT:

Już jest! Zachęcam do zapoznania się z utworem.


-> Kliknij TUTAJ, aby przeczytać e-booka


Kategorie: Informacyjne

Tagi:

4 thoughts on “Moje opowiadanie z Nagrodą Główną, czyli nowy, lepszy rok 2020

    1. Dziękuję. ☺️ Opowiadanie opublikuję pewnie dopiero w drugiej połowie kwietnia, po odebraniu nagrody. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś będzie o nim pamiętał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *