W obecnej postaci ,,Półbohater to pracochłonne przedsięwzięcie, które dopiero nabiera rozpędu. Od początku pragnęłam, by strona była przystępna dla odbiorców, lecz lista rzeczy do zrealizowania, poprawienia lub napisania rozrasta się z każdym dniem. Publikowanie treści na blogu wiąże się z ogromnymi ubytkami w moim wolnym czasie. Od października rozpoczynam studia, więc będę go miała jeszcze mniej.

Dlatego poszukuję osób gotowych do współpracy przy tworzeniu, promowaniu i upowszechnianiu bloga. Byłoby wspaniale, gdyby znaleźli się odbiorcy, którzy wezmą na swoje barki nawet niewielki zakres pracy lub pomogą jednorazowo, lecz zrobią to dokładnie i rzetelnie.

 KOGO SZUKAM 

– pomocników (wykonujących różne drobne zadania związane z witryną lub materiałami na Facebooka),
– zaufanych moderatorów (do grupy i fanpage’a),
– osób, które pomogą mi z techniczną stroną bloga.

 CZYM MOGĘ SIĘ ODPŁACIĆ? 

Nasza współpraca miałaby charakter nieodpłatny. Oddaję przysługi za przysługi. Jestem otwarta na propozycje. Proponuję następujące formy rekompensaty:

► Publikację Waszych prac za pośrednictwem Facebooka. Pragniesz zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców? Chętnie opublikuję Twój tekst, o ile pokrywa się z tematyką mojej strony. Interesuje mnie jedynie twórczość autorska. Nie obejmuje to fanfików ani fragmentów już wydanych powieści.

► Przesłanie książki. Mam ich sporo do oddania — nowiutkich, prosto z księgarni, przeczytanych raz lub wcale. Czyste kolorowanki relaksacyjne, powieści sensacyjne, poradniki, romanse…  Wśród tej różnorodności na pewno znajdziesz coś dla siebie. Lista książek dostępna jest tutaj (niebawem udostępnię!)

► Chętnie służę pomocą, poradą w szeroko pojętą pracą z tekstem. W liceum zdobyłam tytuł finalistki na Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, a w gimnazjum — w Konkursie Kuratoryjnym. Uwielbiam czytać i pisać, od najmłodszych lat brałam udział w konkursach literackich dla młodzieży i zdobywałam w nich osiągnięcia. Pragniesz wysłać na konkurs opowiadanie i zależy Ci, by ktoś bezstronny je ocenił i wskazał, jakie odczucia budzi w nim treść lub co należałoby poprawić? Z chęcią Ci pomogę. Zrobię to łagodnie, lecz zarazem szczerze. Uprzedzam, że nie jestem z wykształcenia lingwistką i nie podejmę się zadania poprawy błędów językowych.

► Czekolada. Wyślę pocztą!

 ► Przez dwa lata współpracowałam z wydawnictwami książkowymi. Jeśli pragniesz nawiązać podobną współpracę, mogę Ci pomóc. Polecę Ci odpowiednie filie wydawnicze, pomogę z ułożeniem maila, wyjaśnię, na czym polegają tajniki takiej współpracy itd.

WCZEŚNIEJSZE WSPÓŁPRACE:

► Mogę odwdzięczyć się również zaproszeniem na kawę. 

► Inne propozycje, które jestem w stanie spełnić, kierujcie do mnie w mailu lub wiadomości prywatnej. Piszcie śmiało — na pewno dojdziemy do porozumienia.

 POSZUKIWANI! 

Poniżej zamieściłam listę przykładowych zadań, które mogłabym powierzyć współpracownikom. Tę listę będę stale rozbudowywać, a o kolejnych zadaniach informować na portalach społecznościowych. Przeczytajcie, może znajdziecie coś dla siebie.

Pragnę, by nasza współpraca przebiegała w miłej atmosferze i z korzyścią dla obu stron.  Traktujmy się jak przyjacielski zespół, a z pracy uczyńmy dobrą zabawę. Każdy z nas ma jakieś predyspozycje i talenty, którymi może pochwalić się na moim blogu, jednocześnie przyczyniając się do jego rozbudowy.

► Rysownicy, graficy, pasjonaci umiejętnie posługujący się tabletem, uzdolnieni artyści z wyobraźnią — szczególnie poszukiwani!

Blog, fanpage i inne przedsięwzięcia wymagają starannych grafik, których stworzenie jest dla mnie trudne. Wiele z moich pomysłów nie mogę zrealizować, ponieważ brakuje mi prac plastycznych — stworzonych specjalnie na potrzebę danego projektu — i ciekawych rysunków skomponowanych w zgrabny baner.

Potrzebuję ładnych i dokładnych prac wykonanych za pomocą programu/tabletu graficznego.

Nie muszą być profesjonalne, lecz zależy mi, by były zrobione zgrabną kreską przez kogoś, kto ma już pewną artystyczną świadomość, a nie zaczyna dopiero swoją przygodę z rysunkiem.

 

 

► Osób, które umieją tworzyć animacje, mają do tego potrzebne programy i potrafią z nich korzystać.

Jeśli masz już doświadczenie z tworzeniem animacji i chcesz mi pomoc, zgłoś się!

► Innych blogerów, pisarzy, pomysłowych twórców artykułów lub opowiadań.

Chętnie opublikuję wartościowe treści na blogu. Jeśli macie własne teksty i propozycje, napiszcie do mnie – może zgadzają się z tematyką strony i zostaną opublikowane?

Od początku istnienia bloga staram się gromadzić na niej osoby, które nie boją się dłuższych tekstów i czerpią przyjemność ze zgłębiania elektronicznych stronnic. Planuję, aby na tej stronie pojawiały się wartościowe treści: opowiadania, anegdoty, artykuły, fragmenty Waszej twórczości, rysunki itd.

Publikując u mnie dany tekst, na przykład wybrany fragment Waszego bloga, zamieściłabym również odnośnik do Waszej strony — wtedy zainteresowani nim odbiorcy Półbohatera staliby się również Waszymi czytelnikami. To dobry sposób na start, by wybić się ze swoim blogiem i zyskać chociaż niewielkie grono zwolenników, które z czasem się rozrośnie.

► Ludzi, którzy pomogą mi z social media, udostępnianiem bloga – znają sposoby i miejsca w sieci, za pośrednictwem których mogłabym dotrzeć do dużej liczby nowych czytelników. Mogą być to blogi, fanpage, grupy na Facebooku itd.

Napisz do mnie — wyślij maila lub skontaktuj się poprzez formularz kontaktowy. Na pewno się dojdziemy do porozumienia! Potrzeba niewiele, bo tylko chęci, pasji i trochę wolnego czasu.

 POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? Napisz do mnie poprzez fanpage, szybko odpowiem. Nie bój się pytać! 🙂