Pisane z przesadą i bez morału. O bohaterze, który nie potrafi nim być.

Kolekcjonuję momenty. Papier – choćby i elektroniczny – jest trwalszym nośnikiem niż pamięć.

Niniejszy blog powstał w styczniu 2017 roku. Publikuję na nim głównie teksty,  które nazywam miniaturami literackimi.  Są to krótkie fragmenty prozy,  niekiedy spinane klamrą kompozycyjną lub pomysłem, częściej jednak pozbawione wyraźnego początku i końca. Piszę bez puenty, hobbystycznie i luźno; między nauką, spotkaniem towarzyskim a codziennym życiem.

Hołduję zwyczajności i heroizmowi dnia powszedniego. Nazwa Półbohater oznacza kogoś przeciętnego, nie mającego atrybutów głównej postaci; zbyt niewybitnego, za mało genialnego na tę rolę.  Z jednej strony świadomego własnej małości, z drugiej – żyjącego ciągłą, niedającą się zdusić tęsknotą za przybraniem nowej formy.

Moim marzeniem jest wydanie powieści o tym tytule. Fragmenty prozy zamieszczone na blogu prawdopodobnie będą wchodziły w jej skład. Zastrzegam sobie prawo do nazwy mojego bloga i jej znaczenia.

Nie zgadzam się na kopiowanie zamieszczonych tutaj treści i pomysłów bez mojej wiedzy i zgody. Jeśli zamierzasz udostępnić fragment, poinformuj mnie o tym i wstaw link do prawidłowego źródła (mojego bloga lub fanpage’a).

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz na: polbohater@gmail.com.

Chcesz pomóc w rozwijaniu strony lub publikować na niej swoje teksty? Nawiąż ze mną współpracę.