PÓŁBOHATER

  Półbohater  to nieistniejące pojęcie z zakresu antropologii literatury. Określa kogoś przeciętnego, nie mającego atrybutów głównej postaci; zbyt zwyczajnego, niewybitnego, za mało genialnego na tę rolę. Z jednej strony świadomego własnej małości, z drugiej strony żyjącego ciągłą, niedającą się zdusić tęsknotą za przybraniem nowej formy.

 WIĘCEJ O NAZWIE — CZYTAJ TUTAJ.

OGÓLNE INFORMACJE O STRONIE

  Blog jest formą twórczego projektu, dzięki któremu mogę połączyć rzetelną pracę z fascynacją pisarskim rzemiosłem i nowymi mediami. To moja przestrzeń do wyrażania poglądów, a także miejsce bezustannej inspiracji. Ułatwia mi nabywanie kompetencji i umiejętności, dzięki którym będę mogła tworzyć własne projekty literackie i audiowizualne.

Obecnie na stronie pojawia się wszystko, co uznaję, że mogłoby kogoś zainteresować: przemyślenia, zdjęcia, krótkie opowieści. Bezustannie ją rozwijam, dlatego zachęcam do odwiedzin — mam nadzieję, że nieraz Cię zaskoczy.


 FANPAGE

Fanpage to miejsce, w którym udzielam się najczęściej. Pojawiają się na nim krótkie historyjki i anegdoty, przemyślenia, zdjęcia oraz linki do blogowych wpisów. To przestrzeń na dyskusję, wymianę poglądów.

 BLOG

Publikuję tutaj głównie dłuższe teksty — opowiadania, które nazywam miniaturami literackimi. Są to fragmenty prozy, niekiedy spinane klamrą kompozycyjną lub pomysłem, częściej jednak pozbawione wyraźnego początku i końca. Piszę bez puenty, hobbystycznie i luźno; między nauką, spotkaniem towarzyskim a codziennym życiem.

 W JAKIEJ KOLEJNOŚCI CZYTAĆ?

Poszczególne wpisy są jak osobne historie. Znajomość poprzednich postów nie jest konieczna, by zrozumieć ich sens (przynajmniej taką mam nadzieję). We wpisach na blogu pojawiają się odniesienia do poprzednich postów, ale nie potrzeba kontekstu do ich zrozumienia. Staram się być elastyczna i dobierać tematykę opowiadań w taki sposób, by były różnorodne i niezależne.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

FANPAGE PÓŁBOHATER

INSTAGRAM PÓŁBOHATER

PÓŁBOHATER NA YOUTUBIE