Kto zagląda na tę stronę? Kobiety czy mężczyźni? Ile mają lat, skąd się o mnie dowiedzieli i co tutaj robią?


Blog Półbohater powstał w styczniu 2017 roku i od tej pory przeszedł wiele zmian. Jego zamysł, publikowane posty i grafiki ewoluowały wraz z liczbą odbiorców. Ten wpis będzie podsumowaniem dotychczasowych losów strony – od 1 stycznia 2017 roku do 14 marca 2019 roku. Poznaj statystyki i dowiedz się, czy różnisz się od większości odbiorców.

23 tys. odsłon, 17,5 tys. unikalnych odsłon – to wartości, które odnotowałam dzięki narzędziom analitycznym na blogu w ciągu dwóch lat. Odwiedza go średnio miesięcznie 345 użytkowników. Najwięcej trafiło na niego przez media społecznościowe.

Przez stronę przewinęło się 6,7 tys. użytkowników, lecz jedynie 18% z nich to odbiorcy, którzy na nią powrócili. Nikt przez dwa lata nie skorzystał z opcji Szukaj, kiedy była ona dostępna, dlatego zrezygnowałam z niej w nowej wersji bloga.

Ze wszystkich czytelników, którzy kiedykolwiek odwiedzili bloga, 81,6% to kobiety, 18,4% – mężczyźni.

Dominują osoby w wieku 18-24 lat (ok. 60%), 25-34 (16%) i w podobnej liczbie ludzie w wieku 35-44 i 45-54 lat (8 i 9 %). Kobiety zostają średnio na stronie przez 3,5 minuty, a mężczyźni tylko przez 1.

Najwięcej użytkowników jest z Warszawy (1 735), Poznania (522) i Krakowa (502).

201 osób spędziło jednorazowo (podczas jednej sesji) ponad pół godziny na moim blogu.

Wyniki dotyczące urządzeń mobilnych i komputerów mnie zaskoczyły. Zbliżona liczba osób wchodzi z obu tych urządzeń na bloga –  ok. 49 % z telefonów, 49% z komputerów i 2% z tabletów.

TOP 5 WPISÓW NA BLOGU

5 najczęściej czytanych postów to:

Dygresja: Rzeczywiste wartości O mnie prawdopodobnie wyższe, bo wielokrotnie zmieniało budowę linków. Teraz istnieje również O stronie, a wtedy była to jedna rubryka).

Ankieta kwietniowa

Przed remontem bloga w kwietniu 2018 roku (co wiązało się z półroczną przerwą w aktywności) przeprowadziłam również personalną ankietę, którą umieściłam na Facebooku. Znalazły się w niej poniższe pytania:

  1. Jaka jest Twoja płeć?
  2. Do jakiej grupy wiekowej się wliczasz?
  3. Jakie treści na stronie czytasz i Cię interesują?
  4. Z jakich źródeł dowiedziałeś/aś się o Półbohaterze?
  5. Należysz do grupie Półbohaterowie?

W ankiecie wzięło udział: 74% kobiet, 26% mężczyzn.

Wyniki:

68% wskazało krótkie opowiadania na blogu za treści, które najbardziej ich interesują. 66% zadeklarowało chęć czytania dłuższych opowiadań. 36% było za umieszczaniem na stronie postów zgodnych z jego tematyką.


Miłe było to, że aż 50% osób (wśród  ich 50% mężczyzn i kobiet) zostawiło mi w nieobowiązkowym okienku komentarz. Dziękuję za wiadomości i uwagi!

Podsumowując: czego nie robi 1 na 10 odbiorców tego bloga?

Po ilości spędzonego czasu na stronie można wnioskować, że niewielki procent odbiorców czyta dokładnie posty i powraca na bloga. Jeśli Ty to robisz – wyróżniasz się.  

Dziękuję za Waszą dotychczasową aktywność.

Jeśli w Waszej głowie pojawiły się jakieś pytania i spostrzeżenia, mam nadzieję, że podzielicie się nimi w komentarzu.


Kategorie:

ArtykułyInformacyjne

Tagi:

2 komentarze do wpisu “1 na 10 odbiorców bloga tego nie robi. Czy jesteś wyjątkowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imię *