Wszystko płynie. Zwłaszcza w Internecie.  W momencie, w którym czytasz to zdanie, w wirtualnym morzu pojawia się ponad dwieście tysięcy nowych postów. Wśród nich ten. 


Dlaczego Półbohater?

Półbohater to nieistniejące pojęcie z zakresu antropologii literatury.

Półbohater, czyli ktoś przeciętny, nie mający atrybutów bohatera. Zbyt zwyczajny, niewybitny, za mało genialny na tę rolę. Więcej niż everyman, mniej niż główny charakter. Z jednej strony świadomy własnej małości, z drugiej – żyjący ciągłą, niedającą się zdusić tęsknotą za przybraniem nowej formy.

Półbohater, czyli ktoś taki, jak my – uwikłany w organizm społeczny, oddziałujący na innych, lecz zarazem od  niego zależny.

Wymyśliłam ten neologizm i uczyniłam z niego swój podpis/markę. Jeśli wydam kiedyś powieść, znajdziesz ją na pewno pod tym tytułem.

Dlaczego założyłam bloga?

Stanowi on kontynuację poprzedniego konta, prowadzonego przeze mnie na ask.fm od czerwca 2015 roku.

Moje teksty literackie — zarówno lekkie i luźne, jak i bardziej staranne, dłuższe — znajdziesz zarówno na BLOGU, jak i na FANPAGE’U.

O czym są publikowane posty?

Każdy dodany wpis opowiada o czymś innym, jest tzw. miniaturą literacką – krótkim opowiadaniem.

Warto wspomnieć, że ,,miniatura” to pojęcie umowne. Zamieszczane teksty mają przeważnie formę luźnego zapisu wrażeń, mogą składać się z fabuły i dialogów, przemyśleń lub pojedynczych stwierdzeń. Są  niekiedy spinane klamrą kompozycyjną lub pomysłem, częściej jednak pozbawione wyraźnego początku i końca.

Czy można czytać wpisy bez znajomości poprzednich?

Poszczególne wpisy są jak osobne historie, zapisy moich doświadczeń i przemyśleń. Znajomość poprzednich postów nie jest konieczna, by je zrozumieć (mimo że pojawiają się do nich odniesienia w treści). Staram się dobierać tematykę opowiadań w taki sposób, by były różnorodne i niezależne.

Czyjego autorstwa są publikowane tutaj teksty?

Jestem jedyną autorką tekstów na tym blogu.

Kto tworzy grafikę na tego bloga?

Mój internetowy znajomy oraz ja. On zaprojektował logo i szatę graficzną.

Co oznaczają kategorie postów?

Wpisy, przyporządkowane do określonej kategorii, w porządku chronologicznym (od najstarszego do najnowszego), znajdziesz w SPISIE TREŚCI.

Czy można kopiować treść wpisów?

Można, ale wymagam podania źródła — w formie linku do mojego bloga lub fanpage’a, oznaczenia w poście, udostępnienia itd.

Czy ktoś poprawia publikowane tutaj teksty?

Ponieważ żaden mój tekst nie został poddany korekcie, mogą pojawiać się błędy, za co z góry przepraszam.

Rozważam, czy nie wtajemniczyć mojej dobrej znajomej w proceder – dbałaby o poprawność i porządek. Muszę przemyśleć ten pomysł.

Czy zdjęcia na blogu zostały wykonane przeze mnie?

Nie, nie jestem ich autorką. Wszystkie obrazki, którymi koronuję wpisy, znajduję w Internecie. Wyjątek stanowią fotografie z osobistego archiwum  – prawie zawsze są sygnowane znakiem wodnym.

Czy można do mnie pisać?

Zachęcam do kontaktu! Jeśli chcesz zadać pytanie albo popisać o wszystkim i o niczym, pisz śmiało przez wiadomość prywatną na Facebooku, formularz kontaktowy na blogu lub mail: polbohater@gmail.com.

 

Mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej!

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj PÓŁBOHATER W PIGUŁCE na FACEBOOKU.


Tagi:

5 komentarzy do wpisu “Na dobry początek

  1. Cieszę się, że oto nadszedł początek bloga. Brakowało mi Twojej aktywności na łamach internetu, choć to może przez mój brak czasu niedostrzegałam Twoich internetowych ruchów. Niemniej, czekam na następny wpis. Pozdrawiam, ta zaintrygowana Tobą przez email.

  2. Zajrzałam tu i przeczytałam wszystkie historie! Już dawno nie trafiłam na tak wspaniałego literacko bloga 🙂 Będę tu chętnie wracać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imię *